ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Αργεντινή: Εκπληκτικός Μέσι με χατ-τρικ στο 6-0 επί της Βολιβίας (βίντεο)

Ο Μέσι ήταν ασταμάτητος, πραγματοποιώντας μια σπουδαία εμφάνιση

Χορηγούμενο

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον Λιονέλ Μέσι και άνετη νίκη της Αργεντινής απέναντι στη Βολιβία. Για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2026.

Ο «Pulga» βρέθηκε σε εξαιρετική φόρμα και οδήγησε την Αλμπισελέστε σε μια εύκολη νίκη. Καθώς η ομάδα του Λιονέλ Σκαλόνι κυριάρχησε απέναντι στη Βολιβία με σκορ 6-0. ‘Εχοντας τον αρχηγό της σε απίστευτη κατάσταση.

Χορηγούμενο

Ο Μέσι ήταν ασταμάτητος, πραγματοποιώντας μια σπουδαία εμφάνιση. Ολοκληρώνοντας το ματς με χατ-τρικ και δύο ασίστ. Άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με ένα απλό πλασέ για το 1-0. Ενώ λίγο αργότερα έδωσε την ασίστ στον Λαουτάρο Μαρτίνες. Ο οποίος έκανε το 2-0 στο 43ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Χουλιάν Άλβαρες ανέβασε το σκορ στο 3-0 με τη νέα ασίστ του Μέσι.

Η Αργεντινή συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τιάγκο Αλμάδα να σημειώνει το τέταρτο γκολ στο 69ο λεπτό. Αν και φαινόταν πως η ομάδα του Σκαλόνι χαλάρωνε, ο Μέσι επανήλθε στο προσκήνιο, σημειώνοντας δύο ακόμα γκολ στο 84′ και στο 86’ με εντυπωσιακά τελειώματα, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0 υπέρ της Αργεντινής. Με αυτή τη νίκη, η Αλμπισελέστε παραμένει στην κορυφή του ομίλου της Νότιας Αμερικής στα προκριματικά του Μουντιάλ 2026.