ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Δείτε πως έχασε ο Κριστιάνο Ρονάλντο το πιο εύκολο γκολ της καριέρας του!

Μετά από ένα αξέχαστο δεύτερο παιχνίδι γεμάτο αγωνία, η Αλ Αΐν κατάφερε να περάσει στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Αφού επικράτησε της Αλ Νασρ με σκορ 3-1 στα πέναλτι, στον εκτός έδρας αγώνα τους.

Αφού η πρώτη αναμέτρηση είχε λήξει με νίκη της Αλ Αΐν 1-0, οι φιλοξενούμενοι έκαναν μία εξαιρετική εμφάνιση. Και με δύο γκολ του Σοφιάν Ραχίμι πριν το ημίχρονο, αποκτούσαν σαφή προβάδισμα. Παρόλα αυτά, ένα γκολ από τον Αμπντουλραμάν Γκαριίμπ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έδωσε κίνητρο στην Αλ Νασρ για την ανατροπή.

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ανώτερη κατά τη διάρκεια του δευτέρου μέρους. Καθώς αποδείχθηκε πιο επικίνδυνη. Η γρήγορη αυτογκολάρα του Καλίντ Εϊσά (51′) ενίσχυσε ακόμα περισσότερο την ανωτερότητά τους. Αν και ο CR7 είχε μια ευκαιρία να μειώσει σε 3-2 και να δώσει ελπίδες στην ομάδα του για ανατροπή, το χάσιμο αυτής της ευκαιρίας ήταν κρίσιμο.