ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τσιτσιπάς: Ξέσπασε κατά του διαιτητή – “Μόνο εμένα τιμωρείτε ενώ όλοι καθυστερούν στα σερβίς- Έχεις παίξει ποτέ στη ζωή σου τένις;”

Ο αποκλεισμός του Έλληνα τενίστα από το τουρνουά της Σανγκάης ήρθε στη φάση των «16» και απέναντι στο Νο. 4 της παγκόσμιας κατάταξης

Χορηγούμενο

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, μετά από 1 ώρα και 51 λεπτά αγώνα με τον Ντανιίλ Μεντβέντεφ, γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ. Με σκορ 7-6(3) και 6-3, υπό συνθήκες έντονης αναστάτωσης εξαιτίας των αποφάσεων του διαιτητή.

Εξοργισμένος ο Τσιτσιπάς με τον διαιτητή

Ο αποκλεισμός του Έλληνα τενίστα από το τουρνουά της Σανγκάης ήρθε στη φάση των «16» και απέναντι στο Νο. 4 της παγκόσμιας κατάταξης. «Γιατί με αντιμετωπίζετε έτσι τους τελευταίους μήνες; Μόνο εμένα τιμωρείτε ενώ όλοι καθυστερούν στα σερβίς! Έχεις ποτέ παίξει τένις;» φώναξε ο Τσιτσιπάς στον διαιτητή, εκφράζοντας την αγανάκτησή του.