ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός: 5-0! Γιατί ‘πλακώθηκαν’ Μλαντένοβιτς και Αράο;

Τους έβγαλε αμέσως από τον αγώνα ο Γιοβάνοβιτς!

Ο Παναθηναϊκός κατατρόπωσε με 5-0 τον Πανσερραϊκό στη Λεωφόρο! αλλά γιατί πλακώθηκαν Μλαντένοβιτς και Αράο στον αγώνα;… Τους έβγαλε αμέσως και τους δύο ο Γιοβάνοβιτς!

Ο αγώνας με τον Πανσερραϊκό ήταν πολύ εύκολος για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό, προηγήθηκε με 2-0 στο 10′ και τελικά επικράτησε με 5-0, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ήταν όλα ευχάριστα στη Λεωφόρο αφού στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους υπήρξε ένταση ανάμεσα στους Μλαντένοβιτς και Αράο, με τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς να τους βγάζει και τους δύο στην ανάπαυλα.

Συγκεκριμένα, στο 45’+2 και ενώ οι Πράσινοι είχαν κερδίσει φάουλ σε καλή θέση… Οι δύο συμπαίκτες άρχισαν να λογομαχούν και τελικά χρειάστηκε να επέμβουν οι υπόλοιποι για να τους χωρίσουν.

Και αυτό που έγινε, όμως, αρκούσε για τον Γιοβάνοβιτς ώστε να κάνει αυτό που έπρεπε… Έξω και οι δύο στο ημίχρονο, με τους Βαγιαννίδη και Γεντβάι να τους αντικαθιστούν. Και από εκεί και πέρα, στα αποδυτήρια μετά τη λήξη αλλά και στην επόμενη προπόνηση οι Μλαντένοβιτς και Αράο θα δώσουν εξηγήσεις για αυτό που έγινε.